Kronika Tabulky Mezihry Povídky Hall of Fame Srazy Odkazy
Novinky Koncepce Bugy Bugy - fórum Pravidla FAQ Credits


Srazy - Vesmírné kongresy
Co je to Vesmírný kongres

Nápady na setkání co největšího počtu hráčů SG-web IRL (=In Real Life, tedy na živo) se už objevily mnohokrát. Jednou to už dokonce vypadalo, že se organizátorům z řad hráčů podaří dotáhnout jejich záměr do konce, ale nedošlu k tomu. Neúspěšný narychlo organizovaný pokus setkat se s několika z vás na Pragogonu 04 se také minul účinkem (děkuji Nixatorovi a Soranovi, kteří byli jediní, kteří přišli) a tak jsme se rozhodli, že srazování vezmeme pevně do svých adminských rukou a pokusíme se vám zprostředkovat pravé a nefalšovavé setkání vesmírných ras. Celý projekt tedy dostává zmiňovaný název Vesmírný kongres (VK).

O co tedy jde?

Vemírný kongres v praxi ;-)Představa je taková, že se uskuteční tři na sobě nezávislé VK. První se uskuteční na začátku měsíce července v Chotěboři. Proč zrovna tam? V této době se v Chotěboři totiž odehrává největší český con (=setkání fanoušků například sci-fi, fantasy, atd.), jehož součástí bude i ucelený program zabývající se Hvězdnou bránou, který bude pod názvem Gatecon probíhat tři a půl dne. Součástí tohoto programu bude také přednáška 'České počítačové SG hry' jejíž nejvýznamnější náplní bude právě SG-web. Na této přednášce budeme mít poprvé možnost setkat se tváří v tvář s námi.

Dále se předpokládá možnost dalšího sdružování, vzájemného představování a společného posezení hráčů SG-web. Vše záleží na počtu hráčů, kteří dorazí a kteří budou ochotni se takovýchto (už mimo oficiální con proběhnuvším) aktivit účastnit. Počítá se samozřejmě i s tím, že může proběhnout debata o budoucnosti SG-web, rádi si vyslechneme návrhy, názory apod. Mimo jiné se také připravují SG-web trička, přičemž podrobnější informace nebo přihlášku k odběru zasílejte Raynorovi herní poštou.

Samozřejmě jakékoliv vaše návrhy, náměty či nápady týkající se tohoto tématu jsou vítané a právě teď je jim otevřené herní Diskuzní fórum.

Zdá se to zajímavé, rád bych přijel(a). Co mám udělat?

Jako první krok si prostudujte stránky Gateconu. Dozvíte se tam obecné informace o tom, jak bude Gatecon probíhat, i o tom, jak se na celou akci přihlásit.

A co další VK? Slyšel jsem něco o Praze a Brně...

Pokud jste tohle slyšeli, tak jste slyšeli velmi správně. Chystáme i další setkání, která proběhnou postupně v Praze a Brně (ne nutně v tomto pořadí). Do budoucna nejsou vyloučeny ani další VK. Vše ale záleží na tom, jak dopadne setkání na Gateconu a jaký bude váš zájem.

Kronikář Johny Idler; poslední aktualizace: 25.4.2004, 22:10