Kronika Tabulky Mezihry Povídky Hall of Fame Srazy Odkazy
Novinky Koncepce Bugy Bugy - fórum Pravidla FAQ Credits


Bugy & Návrhy
Ohlašování bugů

Nové bugy se stále objevují a oznamování na jednotlivých fórech se mnohdy stává poněkud neefektivním (takové oznámení se snadno přehlédne, zamluví atp.). Proto jsem připravil toto rozhraní, kde se budou bugy hlásit. Než vůbec začnete přemýšlet o tom, že bug nahlásíte, projedete si seznam známých bugů (viz níže) a pokud se v tomto seznamu vámi hlášení bug nevyskytujte, pak teprve pokračujte.

Vyplníte nick (zadávajte svůj login ze hry), svůj email a následně navrhnete závažnost bugu (kde A je největší, E nejnižší). Následně si taktéž můžete vybrat, zda hodláte za oznámení bugu dostat odměnu. Abychom motivovali hráče k tomu, aby nám o chybách říkali, rozhodli jsme se, že každému kdo ohlásí dosud neznámý bug, který je závažnějšího charakteru (tedy nemyslí se například překlep v textech), dostane ve hře odměnu. Jistou sumu naquadahu.

Po vybraní ANO, nebo NE se následně pokuste co nejpřesněji formulovat v čem bug spočívá. Pokud se vám navíc podaři přijít na pravidelnost v jeho výskytu, či pokud dokonce máte sami tušení, v čem se daný bug skrývá, neváhejte to do oznámení o něm připojit.

Ohlášení bugu
Nick: Email:
Navrhovaná priorita: Chcete zmiňovanou odměnu?
Popis bugu:
Seznam aktuálních bugů a návrhů

Účelem této tabulky je vytvořit aktualizovaný seznam aktuálních bugů, aby bylo jisté, že o nich my, adminé hry, budeme vědět a budou tak moci být opraveny. Také se budou přidávat nápady na zlepšení, které vyjdou z hlav samotných hráčů. Nejsou myšleny nějaké návrhy na kompletní změnu herního systému, ale pouze drobná vylepšení, nebo změny, které mohou zvýšit komfort hry.

Do tabulky jsou záznamy přidávany na základě toho, co se dočtu v herních fórech. Pokud víte o bugu, či vylepšení, které by zde nemělo chybět, pak mi ho můžete poslat na email johny.idler@seznam.cz a do předmětu neopomeňte uvést předmět "SG-web: Návrhy, bugy". Případně můžete použít tuto knihu návštěv.

V tuto chvíli jsou zde dva seznamy. Jeden starý a statický s označením O (=old) a pak druhý dynamicky generované z databáze pomocí php. Tento je s označením B (=bugs). Následně se objeví i další seznam s označením F (=features).

Seznam aktuálních bugů (B)
Seznam aktuálně navržených featur (F)
Starý seznam bugů a featur (O)

Legenda:
Č... Číslo
P... Priorita - kde A je nejvyšší, E nejnižší
S... Status
(R)... Recidiva - opakující se bug
... vyřešeno
... v případě O-seznamu znamená přesunutí do B, nebo F seznamu. V případě, že je takto označen BUG, či FEATURE v seznamech B, F, pak se jedná o záležitost, která nebude implementována/nemůže být opravena

Zavrhnuté návrhy

Návrhy, které se již ze strany hráčů objevily, ale byly s nějakých odůvodněním ze strany adminů zamítnuty. Toto zamítnutí nemusí být trvalé, či může být pouze ze strany jednoho z adminů, takže je možné, že v budoucnu budou některé z těchto návrhů realizovány. Proto vzniká tento seznam (.doc).

Kronikář Johny Idler; poslední aktualizace: 6.11.2003, 20:00