Kronika Tabulky Mezihry Povídky Hall of Fame Srazy Odkazy
Novinky Koncepce Bugy Bugy - fórum Pravidla FAQ Credits


Hall of Fame

"The old order has fallen. The System Lords are in disarray. Opportunities exist but only for those who are bold enough to seize them."

Lord Zipacna

Co je to Hall of Fame?

Mnoho je těch, kteří přijdou, stanou se součástí našeho světa a zase odejdou nepovšimnuti. Aniž by významně ovlivnili běh událostí v galaktických dějinách. Ale jsou i tací, jejíchž akce a činy hýbaly vesmírem. Tito nebudou nikdy zapomenuti. Jejich velké skutky se totiž navždy zapsaly do myslích všech, stejně jako je pera kronikářů zapsaly do Síně slávy.

Hall of Fame, nebo také česky Síň slávy, bude místem, kam se budou zapisováni hráči, kteří opravdu významným způsobem ovlivnili hru. Jména těch, jejichž akce byly natolik důležité, že opravdu stojí za to je zaznamenat. Jména těch, kteří by neměli být nikdy zapomenuti.

Rici

'Legendami opředený vůdce Země'

Historie postavy ve světě SG-web: Tento legendární vůdce Lidí vládl již od počátku prvního věku, kdy byl jeden z nejaktivnějších vůdců. Tato jeho aktivita pokračovala i po virovém období, v druhém věku. Vždy dokázal udržet Lidi na vrcholu tabulky seřazení ras. Podařilo se mu vychovat a získat mnoho dobrých hráčů, jako byli například pepa, Blatničan, Raynor, SG-75, atd. Ve třetím věku zmizel neznámo kam a na začátku čtvrtého věku se vrátil zpět a popral se s pepou o vládu. Těžko říci, kdo by vyhrál, kdyby pepa neodešel odminovat. V pátém věku se vrátil znova, nyní jako vůdce Ataniků, ale dlouho nevydržel a vystřídal jej Pepsik.

Hráčská historie v SG-web: K vůdcování se tento hráč Duny dostal částečně náhodou, částečně jedním mulťákem. Můžeme jen spekulovat kolik legendárních vůdců se dostalo ke svému poctu čestně, pravdou ale je, že Rici byl celý první věk aktivním vůdcem a měl dlouhodobé přátelství s vůdcem Tok'rů, Revikem. V 2.věku zde byl znovu, stejně jako v 3.věku. Už ale začal ztrácet elán a stále častěji za něho post přebíral pepa nebo Blatničan. V polovině 3.věku odešel ze hry nadobro, ale hned ve 4.věku se vrátil a úspěšně se popral s pepou o post vůdce Spojené Země a následně i Antiků. Elán se mu však už naplno nevrátil, a v třetině 5.věku byl z postu vůdce Ataniků sesazen .. na ICQ se objevuje a zřejmě stále hraje skryt .. uvidíme zda se vrátí ..

Raynor

'Člověk tělem i duší'

Historie postavy ve světě SG-web: V prvním věku byl zástupce u Lidí. Po konci virového období přešel k nové rase, k Aschenům, kde vládl jako první císař po začátku expanze a jež ho zachránili od jisté smrti. Pak se ale vrátil k Lidem, kde byl ministr zahraničí a generál GPF. Po vypuknutí občanské války se přidal k Synům Země, které sám založil. Jako stíhač ve službách Synů hrdinně zahynul na neznámé planetě a protože jeho cesta ještě neměla skončit, ascendoval a stal se adminem.

Hráčská historie v SG-web: Jako jeden z mála hráčů přesně ví, kdy poprvé přišel do styku s SG-web. Bylo to 28.2.2003. Od té doby začal plně vychutnávat kouzlo této webové strategie. Začal se aktivně o hru zajímat a brzy spolupracoval s Tomem na nové grafice. Také se aktivně podílel na vedení lidí, což vyústili v zisk zástupcovského postu. Získal i řadu dalších funkcí a od poloviny 2. věku se stává oficiálně druhým adminem.

Johny Idler

'Spasitel Tollánů i jeden z jejich posledních představitelů'

Historie postavy ve světě SG-web: Jako mladý Tollán odešel krátce před zkázou plnety Tollan. Stal se členem organizace Thessalla, Tollánů, kteří nesouhlasili se stanoviskem oficiální vlády a sami bojovali s Goa'uldy. Thessalla byla ale těžce napadnuta a plno jejich vůdců bylo zabito. Tato náhoda ho spolu s jeho přirozeným talentem rychle vyšvihla na představitele Thessally. Zahedlouho na to byla Tollana napadena Tanithem a Idler přispěchal se zbytky Thessally na pomoc. Stal se spolu s Milkacem a Narimem zakladatelem nové Tollánské republiky. V následujích letech vystřídal Milkace ve funkci Kancléře a traduje se, že období jeho vlády v 1.věku bylo Zlatým věkem Tollánů! Ke konci 1.věku se ale udály změny .. Virové období. Mnoho tollánů zahynulo a do čela se dostalo více členů radikální sekce v čele s Sa a Jachymem. Nastal zvrat Tollánské republiky k negativnější straně. V následujích letech rozpoutala mnoho válek a ani Idlerovi následovníci, Tajga a Tuvok, jim nezabránili. Přišla občanská válka a s ní Druhá Thessalla. Válka skončila vítězstvím Thessally, ale její vůdce, Idler, odešel do ústraní. Odletěl s Tuvokem do spirálního ramena galaxie na vzdálenou kolonii z 1.věku. Možná, že o něm ještě uslyšíme ...

Hráčská historie v SG-web: Kdysi dávno v prvopočátcích hry na ni narazil a postupně zjišťoval o co jde. Tehdy hru hrálo jen několik málo nejskalnějších fandů. Odešel a hru zapomenul. Teprve mnohem později se k né vrátil a přidal se k rase Tollanů, kde se následně stál vůdcem. Přijal od sgho nabídku na kronikářství a stále se angažoval v nejvyšší politice. Později se stává adminem.

Martin

'Mocný dobyvatel a stařešina z Reetalie'

Historie postavy ve světě SG-web: V době výhry nad oficiální vládou Reetalie byl generálem jedné z divizí. Podařilo se mu díky svým zkušenostem vyšvihnout se během 1.věku na post zástupce Vůdce Cukrika. Díky Martinově větší agresivitě i charisma časem Cukrika převýšil a stal se schopnějším a oblíbenějším. Stal se vůdcem! Jeho místo bylo u Reetou a byl to po 4 věky jeden z nejjistějších vůdců, jehož post takřka nebyl ohrožen! Reetou za jeho vlády skoro vždy prosperovaly a mnohdy určovaly běh dějin galaxie! Nedá se říct, že by šlo o neúspěšného vůdce!

Hráčská historie v SG-web: Jak bylo řečeno, Martin se díky větším schopnostem dostal na místo vůdce Reetou. Po 3 další věky jim sebejistě byl, dokonce i během Aliance Reet-Oaness. Několik pokusů o převrat určitě bylo, ale on odolal a dnes je i přes všechno vůdcem Antiků ... největší vůdce SG-web? Možná.

Mace Windu

'Šílenec nebo hrdina?'

Historie postavy ve světě SG-web: Mace Windu dokázal aschenskou říši povznést z prachu, do níž byla uvržena během válek s polovinou galaxie ve 2.věku. U svých lidí se stal hrdinou a za toto mu patří po právu dík. Nicméně, během 3.věku odešel vládnout Tok’rům, což se mu nezdařilo a posléze přešel na stranu Imperiální Země. Na chvíli se spolu s Maxem 1001 stal i jejím zachráncem a svou ofenzívou Syny skoro rozdrtil. Až diverzní zásahy několika elitních SG týmů ( SG-1, SG-15, SG-27 ) Synů mu způsobily těžké ztráty na vojsku, které byly doraženy v protiofenzivě armádami Synů Země. Mace Windu je od té doby nezvěstný. Od počátku 3. věku se stal kontroverzní osobností galaxie a několikrát byl nařčen i usvědčen z používání zakázaných zbraní. Párkrát se objevil v pátém věku, ale pak zase neznámo kam zmizel. Možná se ještě objeví, těžko říci.

Hráčská historie v SG-web: Mace Windu se jako hráč zpočátku vyznamenal ukázkovým zlepšením rasy ve 2.věku. Od 3.věku ale obrátil a napadal slovně i jednotkami 'dobré' rasy, argumentoval ne vždy špatně, přesto se nemůže počítat mezi kladné hráče. Od přechodu z Imperiálům byl několikrát usvědčen z bugování. Parkrát se ve hře i po smazání objevil, v listopadu 03 ale skončil (zatím) nadobro. V pátém věku se objevil znovu, možná se vrátí hrát.

Sin Jin Hook

'Po Apophisovi nejmocnější vládce soustavy'

Historie postavy ve světě SG-web: V prvním věku byl aktivní a na konci využil bug v útocích. Podmanil si zbytek vesmíru a započal vlastně virové období. Byl ale čestný a ve druhém věku se stal vůdce Goa’uldů, kterým celý věk vládl a vynesl je na první místa. Stal se adminem, který spravoval antimulti a pak, ve třetím věku, mu selhal počítač a dlouho se tu neukazoval. Až poslední dobou zde byl párkrát viděn u Raových Goa’uldů, ale mmoho se tu neukazuje. Možná se ale vrátí, kdo ví.

Hráčská historie v SG-web: Jak se stal z hráče, který bugoval jeden z adminů? Na konci 1.věku použil neznámý (tehdy) bug v útoku a dobyl spolu s goa'uldy většinu ras. Později se ale prokázal jako schopný vůdce, čestný, a nakonec se stal hlavním tvůrcem skinů a antimulty v SG-web. Dnes je mimo pozornost, nikdo pořádně neví proč, snad proto, že mu nefunguje počítač .. ještě uvidíme zda se vrátí.

Cukrik

'Méně viditelný, ale jeden z prvních'

Historie postavy ve světě SG-web: Jeden z prvních. V prvním věku vládl rase Reetou, kde ale po virovém odbobí nezůstal a odešel pak k tehdy nové rase, k Breedům. Zde vůdcoval skoro do poloviny druhého věky, kdy neznámo kam a neznámo proč někam odešel a na jeho postu vůdce jej vystřídal aegor. Předtím ale ještě cukrik stihl porazit Reetou, protože jako jejich bývalý vůdce věděl o jejich strategii a dokázal vytvořit protistrategii, kterou je porazil. Teď o něm nikdo již dlouho neslyšel, jenom na konci třetího věku se tu dvakrát, třikrát objevil, ale znovu se ztratil.

Hráčská historie v SG-web: Zprvu první vůdce Reetou. Od 2. věku se stal vůdcem u Breedů, kde neznámo proč skončil po několika měsících, osud neznámý.

pepa

'Opomíjený vůdce Synů Země'

Historie postavy ve světě SG-web: Dlouho byl Člověkem, dobrým hráčem, ale až po odchodu Blatničana začíná jeho zlaté období. Jistou dobu hrál za něj z jeho loginu, ale pak se sám stal vůdcem. Za jeho vlády Synové prosperovali a sám pepa byl mezi jedněmi z nejmocnějších. I jeho slovo mělo dobrý zvuk nejen v Cimmerijské alianci, ale i za jejími hranicemi. Také dokončil dílo Blatničanovo a vyhrál občanskou válku. Ve čtvrtém věku se popral s Ricim o post vůdce u Lidí. Každou chvíli byla rafička výhry, kdyby ale pepa nezemřel rukou jednoho fanatika a neascendoval, nestal se adminem, jistě by Lidi znovu vedl k výhře. Nyní ho lze pozorovat jako admina, který má na starost běžnou správu hry.

Hráčská historie v SG-web: Neví se, zda hrál i dříve, ale jeho aktivní činnost je datována od 2.věku. Stal se členem vlády lidí, od 2.věku i zástupcem. Po Blatničanově 'nehodě' se stal nedoprovolně vlastími slovy "na krátký čas než se Blat vrátí" vůdcem Synů. Nicméně Blat se nevracel, takže pepa se stal vůdcem až do konce 3.věku a tak je to on, kdo zvítězil na Imperiály. Vůdcem se měl stát i ve 4.věku, ale návrat Riciho ho vyšoupl na vedlejší kolej. Přijal nabídku na adminování, dnes je jak asi víte jedním z adminů SG-web.

Blatničan / Blatnitchan

'Ztracený nástupce Riciho'

Historie postavy ve světě SG-web: V druhém věku byl zástupcem u Lidí, hned za Ricim. Takže jakmile Rici zmizel, stal se Blatničan ve třetím věku vůdcem. Vládl dobře, se svými Syny vyhrál několik válek, z nichž největší měla význam válka s Bedrosiany, kde se generálu Raynorovi podařilo vyvolat vzpouru, která svhrla vůdce Adeona / Revolutiona. Během jedné bitvy s Imperiály se Blatničan ale ztratil a je doteď nezvěstný.

Hráčská historie v SG-web: Neví se proč skončil, asi kvůli vadě na připojení. Dodneška se nevrátil, takže to trochu smrdí, ale jeho zásluhy po Riciho odchodu jsou nepopiratelné.

Aegor

'Nejslavnější generál Breedů'

Historie postavy ve světě SG-web: Byl cukrikovým zástupcem, a proto, jakmile cukrik odešel, chopil se vůdcování. Ze svých obřích zásob porazil Tollány a stanul se svou rasou na prvním místě seřazení ras. Ve třetím věku, po konci odbobí obchodů přenechal vůdcovstí přeběhlému bedrosianovi a stal se ministrem. Po nějaké chvíli zmizel docela a již se zde neobjevuje. Je také autorem nesrtelné aliance Karnagu. Začalo to jako Breedi a Ascheni. Ve třetím věku to byli Breedi, Ascheni, Tok’rové, Synové a Goa’uldi. Pak ale odešli Tok’rové a místo nich se přidali Asgardi. Protože to byla moc velká aliance, Asgardi a Synové se odštěpili a založili s Tok’ry CA. Pak se odštěpili i Goa’uldi, ale Karnag žil dál. Později se k němu přidali znovu Goa’uldi a ve čtvrtém věku i Reetou. Žije i v pátém věku v podobě Gadmeerů, Antiků, Raových a Novévových Goa’uldů. Tato aliance se vždy držela na popředí a jsou v ní ti nejlepší vůdce vůbec. Z toho plyne, že aegorovi se podařilo vymyslet nesmrtelnou alianci, která si uhájila existenci i po jeho odchodu.

Hráčská historie v SG-web: Aktivní hráč od 2.věku a také po většinu 3.věku. Nejprve člen vlády a později i vůdce breedů. Několikrát je dovedl na nejvyšší příčky. Autor Karnagu, později se stal člověk přes shánění reklamy na SG-web. Také přispíval an forum své návrhy na SG-web 2, čili SGWG. Kvuli časové zaneprázdněnosti se ze hry vytratil, jeho dnešní osud neznámý.

xtj / bedrosian

'Hacker, dezertér, bojovník'

Historie postavy ve světě SG-web: V prvním věku si dělal neustále mulťáky a dosazoval je na vůdce. V jednu chvíli jich měl dokonce 1500 a byl vůdce u čtyř ras. Ve druhém věku byl vůdce Bedrosianů pod jménem bedrosian, ale v polovině přešel k Breedům. Tam byl také vůdcem po odchodu aegora, ale pak se stal ministrem, protože neměl čas. Na jeho místo nastoupil Seikos a on v pátém věku přijal nabídku na post zemina, který by se staral o antimulti, čímž dnes je.

Hráčská historie v SG-web: .-) co číct o někom, kdo v 1.věku doslova opruzoval všechny hráče hry svými můlťáky. Tehdy se mu říkalo 'vudce' (v různých variantách) a dokázal se díky mulťákům dostat na posty všech ras (neskrývaně). V 2.věku se stal vůdcem Bedrosianů a v třetím Breedů se svým originálním nickem 'bedrosian'. Zatím stihl ovládnout login Anubise a vymlátit s ním celou galaxii .-D Paradoxně je dnes tam Anti-Multy adminem, starajícím se o bezpečnost hry .. historie bývá ironická, nemyslíte?

Revolution

'Byl v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, nebo byl dopravdy takový zlosyn? .-)'

Historie postavy ve světě SG-web: V prvním věku neznámý hráč neznámého jména, ale ve druhém mediální stvůra. Jakmile Raynor odešel od Aschenů, sesadil pomocí mulťáků jeho nástupce a všechnu případnou opozici krutě potlačil. Smazal si tedy mulťáky, ale lidé mu dávali hlasy, protože jinak by je vyhodil. Všichni se jej snažili sesadit a stále proti němu bojovali. Pomocí mulťáků zničil Oannesany, první rasu žebříčku. Až Mace Windu jej dokázal sesadit a nastolil pořádek. To on pak dokázal vyvrátit předsudek o neschopnosti Aschenů a až pavelot jej definitivně zničil. Ve třetím věku se znovu objevil u Aschenů a chtěl se stát vůdcem. Byl ale okamžitě sesazen a pod jménem Adeon byl vůdcem u Bedrosianů, tam znovu vyvolal celovesmírnou válku, při níž byl zabit a už se zde neukazuje.

Hráčská historie v SG-web: Zřejmě hrál 1.věk, ale nevíme za koho. Každopádně 2.věk se stal 'mediální hvězdou' SG-web. Krátce po odchodu Raynora od Aschenů sesadil mulťáky jeho nástupce. Stalo se ale něco, co jej udělalo jiskrou nastartující celo-herní válku. Své mulťáky smazal, ale zůstal vůdcem. Jeho lid jen následoval, a kdo ne, byl vyhozen. Admini de facto neměli důkazy a nyní už z něho mulťák nebyl. Dokázal si znepřátelit většinu ras, dokonce zašel tak daleko, že zničil mulťáky Oanessany, kteří byli na 1.postu! Vůdcové spřádali plány na jeho sesazení. Nakonec to byl Mace Windu kdo ho sesadil. Revolution se ale vrátil v 2.věku a ZNOVU si dokázal jako vůdce Bedrosianů znepřátelil vesmír .. a znovu z toho byla velká válka. Dnes zřejmě stále hraje, ale zatím jen jako řadový občan ..

jachym

'Arogance, vychytralost a egoismus, to je jachym v čiré podobě'

Historie postavy ve světě SG-web: Ve druhém věku se stal vůdcem Tollánů a stihl je geniálně zkazit. Ve třetím vládl skrz Lorda Sa, jež se stal jeho loutkou a svou chamtivost soustředil do jeho osoby. V druhém věku vyhrál Tollánům věk, ale nikomu z jiných ras k srdci nepřirostl, spíš naopak. Stal se nejmilitantnější osobou na SG, miloval přepady a rád porušoval smlouvy a dohody. To ho v pátém věku stálo post vůdce Noxů, bývalých Tollánů, kde znovu porušil dohodu a to s Novévovými Goa’uldy a to jenom s čistě majetnickým úmyslem. Pak přestal hrát …

Hráčská historie v SG-web: Arogantní vůdce, který každým opovrhoval, ale navenek se choval jako neviňátko. Avšak arogance, kterou používal jak na hráče jiných, hráče své rasy, ale i jiné vůdce ho dostala do pozice, kdy jej každý nenáviděl a nikdo pak v pátém věku nelitoval, že jachym odešel a již se neukazuje. Jeho chamtivost ho později stála post vůdce jedné jediné rasy, ve které se ještě našli jeho příznivci, ale ti po přepadu Novévových Goa’uldů, kde jachym chtěl planety pro sebe, naprosto zmizeli. Nyní se zde již neukazuje, možná se vrátí, ale to si nepřeje nikdo. Jeho jedinou světlou stránkou je, že dokázal vyhrát Tollánům druhý věk. I ve třetím je držel na špici, ale pak se díky Aschenům a Breedům propadli na konec a pak střed tabulky.

Ricki / Pepsik

'Mnoho jmen i ras vystřídal, ale jen jedna ta asgardská je pravá'

Historie postavy ve světě SG-web: Často měnil jména, buď Ricki nebo Pepsik … K vůdcování se dostal u Asgardů jako mulťák, ale nevěděl, že se to nesmí a tak si ty loginy smazal. Později se ale stal vůdcem čestně a snažil se dostat rasu co nejvýš. Dařilo se mu to jenom střídavě, ale většinou se postu vzdal pro někoho jiného, např. Jakuba, Dejwa, atp. Vždy, kdy byla rasa Asgardů v těžké situaci, vůdce musel odejít nebo něco, Pepsik vždy rád zastal a stal se vůdce. Jinak býval dost často ministr. Ve čtvrtém a pátém věku rád cestoval mezi rasami a pak v pátém zůstal u Ataniků, kde byl chvíli po Ricim vůdce.

Hráčská historie v SG-web: Čestný, skromný vůdce, který se rád svého postu vzdá ve prospěch jiných. Často se mu také stalo, že byl vůdce a neměl, takže musel místo přenechat. Z ras, které prošel za celou svou herní dobu však za svou vlastní považuje Asgardy.

Seikos

'Vůdce pro lidi'

Historie postavy ve světě SG-web: Hraje již od druhého věku, kdy hrál za Tok’ry. Pak přešel k Breedům, rase, které se stala jeho domovskou. Po obchodu bedrosiana se stal vůdcem a vedl rasu k prosperitě. Dokonce ani útok Tok’rů je nezaskočil, pavelot jim dojednal mír a navíc museli Tok’rové platit. Ve věku čtvrtém byl celý Karnag po rychlých výhrách porážen, ale jen díky Seikosovi a jeho Breedech se zachoval a dokonce ještě stihl Tollány porazit. Samozřejmě za vydatné podpory jak Reetou, Aschenů i Goa’uldů. To samé se stalo i pátém věku, kdy členové aliance zůstali stejní, jenom se změnily názvy na Antiky, Gadmeery a Raovy Goa’uldy.

Hráčská historie v SG-web: Hraje již dlouho a je asi nejlepším vůdcem všech dob. V druhém věku, u Breedů, když odešel bedrosian z vůdcovské stolice, předal tento post Seikosovi. Ten velmi efektivně farmařil a vládl tvrdou rukou. Tak docílil, že měl v rase sice málo, ale schopných lidí, co platili daně. Tak se rozrůstal fond a Breedi měli vždy dost peněz. Prosperovali a nezaskočil je ani podlý útok Tok’rů. Jeho post vůdce byl neotřesitelný. Ve věku pátém je vůdce u Novévových Goa’uldů, kde jsou skoro samí bývalí Breedi. Vymýšlí pro ně mnoho věcí, které jim zlepší hru, například banku, sázkovou kancelář, dvorního šaška, atp.

pavelot

'Zlatý císař Aschenské konfederace'

Historie postavy ve světě SG-web: V druhém věku se během měsíce vyšvihl z ničeho na třinácté místo v mocnosti. To bylo díky Mace Windu, který tehdy vedl Ascheny k prosperitě. Pak se stal vůdcem a sám pokračoval v díle Mace Windu. Během zlaté doby obchodů získal miliardy, které proměnil v jednotky a schoval v obchodě, kde ještě nebyli piráti. Pak odešel z postu vůdce a putoval mezi rasami a když byla vrácena rovnováha obchodu, vrátil se k Aschenům a vedl rasu k vítězství věku. Jedinou špatnou stránkou byla válka s Bedrosiany, kde Aschené ztratili CP Ascheneiu. Ale i přesto dokázal Aschenům vyhrát věk. Ve čtvrtém věku, kdy kvůli znevýhodnění zlých ras odešel a pak šel dělat admina, se jeho stupce stal kalic, který nyní vede Gadmeery a drží se opět na prvních místech tabulky.

Hráčská historie v SG-web: Začal hrát ve druhém věku, stejně jako Seikos, ale u Aschenů. Zde pomohl Mace Winduovi svrhnout Revolutiona a tím se mu zavázal. Učil se od něj a ve třetím věku se stal vůdcem. Vládl dlouho, skoro půl roku a za tu dobu stihl v době obchodů udělat miliardové zásoby. Jeho úhlavním nepřítelem byli Tolláni s Lordem Sa a jachymem. Ti totiž Ascheny proti smlouvě napadli a odmítli zaplatit podle smlouvy reparace. Pak se pavelot zřekl postu vůdce, protože pochopil, že musí být zachována vesmírná rovnováha a nejde vydělávat na pěchotě. Jeho odchod měl za následek, že do obchodu byla zavedena daň a již se nedalo vydělávat. Pak se znovu vrátil k vůdcování. Ve čtvrtém věku, kdy byly zlé rasy, do nichž Aschené patřili, silně znevýhodněny a pavelot se zřekl postu vůdce. Bylo mu nabídnuto adminství a nyní ho lze vidět jako admina hry. Mnozí o něm ale tvrdí, že byl vůdcem úrovně třeba Martina, což říká i sám Martin. Je vidět, že pro dobro rasy a hry se dokázal zřeknout i postu vůdce, což umí jenom málokdo, ale třeba i Pepsik toto udělal.

Kronikář Johny Idler; poslední aktualizace: 7.3.2004, 16:30